Fudbal
28. 02. 2025. 21:07 0
Fudbalski skandal potresa Tursku: Murinjo tužio Galatasaraj
Trener fudbalskog kluba Fenerbahče, Žoze Murinjo, tužio je Galatasaraj zbog optužbi da je davao rasističke komentare nakon susreta dva tima.
Murinjo je uporedio skakanje protivničke klupe sa majmunskim ponašanjem, dok je poseban komentar imao i na račun suđenja, uvredivši domaće arbitre s obzirom na to da je pravdu delio slovenački sudija Slavko Vinčić.
Posle utakmice između Fenerbahčea i Galatasaraja, završene najnepopularnijim rezultatom, Murinjo je otišao da čestita sudijskoj trojci na čelu sa Vinčićem, što je izazvalo reakciju trenera Galatasaraja Okana Buruka.
- Plačljivko je suviše pričao. Znate, on je poznat po svojim pritužbama. Već duže vreme suze roni. Plakao je unutra, ušao u svlačionicu i nastavio da plače. Neka nastavi da plače - kazao je Buruk.
Murinjo je u četvrtak kažnjen sa oko 42.500 evra i četiri utakmice suspenzije, ali ovaj slučaj nije dobio epilog jer je i Specijalni odlučio da potraži pravdu na sudu!
Od Galatasaraja potražuje 1.907.000 lira (oko 50 hiljada evra), a sve zbog navodne povrede ličnih prava.
Komentari 0
ostavi komentar