Fudbal

[ Izvor: Mediji ]

08. 02. 2025. 23:21 0

Bez pobednika u Madridu: Remi Reala i Atletika (VIDEO)

Veliki madridski derbi na stadionu "Bernabeu" posle mnogo uzbuđenja i neizvesnosti završen je bez pobednika.

Utakmica sezone, 176. ligaški derbi Madrida, završen je rezultatom 1:1. Baš kao i u prvom delu sezone na Metropolitanu.

To je već osmi uzastopni gradski derbi, u kome Real nije pobedio. Sedam mečeva završeno je nerešeno, uz jednu pobedu ekipe Dijega Čola Simenonea.

Ono što je najvažnije, Real je i dalje prvi na tabeli, Atletiko drugi, a delo ih je samo bod.

Atletiko je poveo u 35. minutu iz jedanaesterca, koji je hladnokrvno izveo Hulijan Alvarez, samo je „bocnuo“ loptu po sredini gola i savladao Tiba Kurtou.

Međutim, prašinu je podiglo ono što je prethodilo pogotku. Penal je dosuđen pošto je Čumameni neprezno nagazio Samuela Lina. Sudija Sesar Soto Grado dobio je poziv iz VAR sobe i nakon odgledanog snimka pokazao na belu tačku.

Bunili su se fudbaleri Real Madrida, trener Karlo Anćeloti je u neverici pokrivao lice rukama, ali nije veredelo. Nema sumnje da će ovaj detalj dodatno podići tenzije u španskom fudbalu nakon sastanka Lige i svih klubova protiv Real Madrida i najave preduzimanja pravnim postupaka protiv slavnog kluba.

Real u prvom poluvremenu nije uputio nijedan šut u okvir gola Atletika.

Međutim, slika se potpuno promenila od prvog sekunda drugog poluvremena.

Fudbaleri Reala krenuli su od starta u totalnu ofanzivu i već u 50. minutu izjednačili. Strelac je posle uspešnog prodora Rodriga i pokušaja Belingema bio Kilijan Mbape – 1:1.

Njegov 16. gol u Primeri (prvi strelac lige je Levandovski sa 18 pogodaka).

Samo dva minuta kasnije moglo je je da bude 2:1, ali potpun preokret sprečila je prečka posle šuta Belingema glavom.

Mladi Englez je po pravilu bio jedan od najzapaženijih igrača Reala, ali je tokom derbija pokazao i veliku nervozu. Pa i još nešto, neprimereno i uvredljivo…

 Veliiku priliku za novo vođstvo Atletika imao je u međuvremenu sin Dijega Čola Simeonea, 22-godišnji Đulijano.

Uzvratio je na suprotnoj strani Brazilac Rodrigo nakon sjajnog prodora i centaršuta njegovog zemljaka Vinisijusa.

Bilo je još prilika i uzbuđenja, ali se rezultat više nije menjao.

U narednom kolu Real gostuje Osasuni, ali ga pre toga u utorak čeka prvi meč plej-ofa Lige šampiona protiv Mančester Sitija na Etihadu. Atletiko u narednom kolu dočekuje Seltu.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Renoviranje

Zoran Živković [05.02.2025.]




Video dana

Akva park

Anketa

Da li ćete bojkotovati najveće trgovinske lance u Srbiji?

Rezultati