19. 10. 2024. 22:49 0

Juve autogolom do pobede, Vlahovića zaustavila prečka

Fudbaleri Juventusa savladali su u Torinu Lacio sa 1:0 u meču osmog kola italijanske Serije A.

"Bjankoneri" su teškom mukom uspeli da osvoje sva tri boda i pored činjenice da je ekipa Lacija od 24. minuta i oštrog starta Romanjolija igrala sa fudbalerom manje na terenu.

Slobodan udarac nakon toga izveo je Dušan Vlahović koji je šutirao malo iznad gola Provedela, pred kraj prvog poluvremena udarac Gatija glavom završio je takođe preko prečke.

Sve nade Juventusa bile su usmerene ka reprezentativcu Srbije koji je u drugom poluvremenu propustio i najbolju šansu na utakmici kada je početkom drugog dela igre pogodio prečku sa nekoliko metara.

Praktično već u sledećem napadu, Daglas Luiz mogao je da donese vođstvo "bjankonerima", ali je Brazilac posle centaršuta Vee loptu poslao tik pored leve stative.

I kada se činilo da će Lacio odoleti na jednom od najtežih gostovanja u Italiji, dogodio se nesrećni autogol Marija Gile u 85. minutu kada je Španac posle oštrog centaršuta Kabale presudio sopstvenom timu.

Utakmicu će zauvek upamtiti i talentovani 18-godišnjak iz Crne Gore Vasilije Adžić koji je debitovao za italijanskog velikana iz Torina ušavši u igru u 72. minutu umesto Tirama.

Juventus se posle ove pobede nalazi na čelu Serije A sa 16 bodova, dok je Lacio peti sa 13 bodova.