28. 09. 2024. 18:13 0

Arsenal ispustio 2:0, pa u nadoknadi dao dva gola za pobedu!

Fudbaleri Arsenala u sudijskoj nadoknadi su došli do pobede protiv Lestera sa 4:2 u okviru šestog kola Premijer lige, i to nakon što su u drugom poluvremenu prethodno ispustili prednost od 2:0.

Luda utakmica viđena je na "Emirejtsu", izabranici Mikela Artete su imali 2:0 na poluvremenu, ali je Džejms Džastin u nastavku zabrinuo londonski tim.

Delovalo je da će tim Mikela Artete ostvariti laganu pobedu posle golova Gabrijela Martinelija i Leandra Trosara u prvom delu meča, ali "lisice" nisu tako mislile.

Džejms Džastin je već u 47. minutu smanjio, da bi u 63. postigao prelep pogodak uz pomoć stative i izjednačio na 2:2.

Krenuli su domaći jako ka golu Madsa Hermansena, ali je danski čuvar mreže branio nestvarno ovog popodneva.

Pokušavali su Bukajo Saka, Trosar, Itan Nvaneri, Rikardo Kalafiori, da bi bedem Lestera probili tek posle kornera, šuta Trosara i autogola Ndidija.

Do poslednje sudijskog zvižduka u strelce se upisao i Kai Haverc, za konačnih 4:2.

Arsenal se sada izjednačio na vrhu tabele sa Mančester sitijem, imaju po 14 bodova, dok je Lester na 16. poziciji sa tri poena.