[ Izvor: Mediji ]

09. 09. 2024. 22:59 0

Belgija lak zalogaj za Francuze, nova pobeda Italijana

Fudbaleri Francuske pobedili su selekciju Belgije rezultatom 2:0, dok su Italijani savladali Izrael u gostima - 1:2.

Francuska je ponovo rutinski pobedila Belgijance, koji po ko zna koji put nisu bili dostojan rival Dešanovim izabranicima. Meč je obeležio Osman Dembele, koji je upisao gol i asistenciju, a mogao je da ima i bolji učinak.

Francuzi su od starta krenuli ofanzivno i bili konkretniji tim, dok Belgijanci nisu uspevali da se odbrane. U 29. minutu Francuzi su poveli, Dembele je šutirao, loptu je odbio golman Kastels, a na nju je naleteo Kolo Muani za 1:0.

Sve je bilo gotovo u 57. minutu kada je Dembele primio loptu od Kantea i nanizao nekoliko čuvara i potom je poslao pod prečku za nedostižnih 2:0.

U istoj grupi večeras su Italijani kao gosti na "Božik areni" u Budimpešti pobedili Izrael - 1:2.

Italijani su poveli u 38. minutu kada je Fratezi iskoristio asistenciju Dimarka i glavom pogodio malu mrežu.

U 62. minutu pogodio je i Moiz Ken posle udarca Raspadorija i odbitka od golmana, da bi u 76. Tonaliju gol bio poništen zbog ofsajd pozicije.

Izraelci su u poslednjim trenucima uspeli da postignu počasni gol i da uvedu meč u neizvesnu završnicu pošto je Abu Fani savladao Donarumu lepim volej udarcem, ali promene rezultata više nije bilo.

Italija je lider sa šest bodova, Francuska i Belgija imaju po tri, Izraelci su bez bodova.