01. 09. 2024. 21:44 0

Kejn i Miler doneli novi trijumf Bajernu

Fudbaleri Bajerna upisali su i drugu pobedu u novoj sezoni Bundeslige, pa su se sa šest bodova izdvojili na čelu tabele, zajedno sa Hajdenhajmom i Lajpcigom.

Izabranici Vensana Kompanija su u Minhenu savladali Frajburg sa 2:0.

Frajburg je nakon ovog meča ostao na tri osvojena boda iz prvog kola protiv Štutgarta.

U prvom poluvremenu totalna inicijativa Bajerna u smislu poseda lopte, ali Frajburg je znao šta radi.

Svesno su gosti stali iza lopte, igrali odličnu odbranu, otupili su oštricu napada domaćih i kada se činilo da će ostvariti cilj i na veliki odmor otići sa rezultatom 0:0, desila se jedna jako zanimljiva situacija u 38. minutu, nakon koje je Bajern dobio penal.

Hari Kejn je u kaznenom prostoru Frajburga bio u duelu sa Rozenfelderom, uspeo je da zakači loptu glavom i pogodi rivala u ruku. Dugo se ova sporna situacija pregledavala u VAR sobi i na kraju je presuđeno da je to kazneni udarac za Bajern.

Odgovornost je preuzeo Kejn i pogodio sa 11 metara, za 1:0.

U nastavku sličan ritam, Bajern je kontrolisao posed, ali je Frajburg bio na visini zadatka i čekao svoju priliku iz tranzicije.

Ipak, Bajern je sve dileme rešio u 78. minutu, kada je prekaljeni as Tomas Miler, koji je u igru ušao 19 minuta ranije, udvostručio prednost.

Gnabri je sa desne strane poslao loptu u kazneni prostor, a tamo se Miler na briljantan način u prijemu oslobodio Egeštajna, namestio se na levu nogu i postigao efektan pogodak sa nekih 11 metara, za 2:0.

U sedmom minutu nadoknade vremena je i Frajburg dobio penal, nakon igranja rukom Palinje, ali Holer nije bio precizan.