Direktno.rs [ Izvor: Mediji ]

19. 06. 2024. 22:50 1

Šaćiri spasio Švajcarsku: Škotska ostala kratkih rukava

Reprezentacije Švajcarske i Škotske odigrale su nerešeno 1:1 u drugom kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Škotska je povela u 13. minutu utakmice. Posle kontranapada Robertsona i dobre povratne, Mekgregor je stao na levoj strani, vratio loptu u kazneni prostor gde je bio Mektominej, koji je šutirao ne baš idealno, ali je Šrer okrznuo ovu loptu, koja je na kraju završila u golu Albanije.

Spremili su odgovor Švajcarci već u 26. minutu. Šaćiri je natrčao na loptu na ivici šesnaesterca i poslao loptu u gol za 1:1 i svoj 36. pogodak u dresu rerpezentacije.

Švajcarci su imali još jednu odličnu priliku posle akcije kratkih pasova u šesnaestercu protivnika, na kraju je šutirao Endoje, ali je golman odbranio. Izborila je Švajcarska korner posle kog je postigla gol, ali je odmah poništen zbog ofsajda.

Škoti nisu posustali, nastavili su sa presingom na Zomerov gol, ali nisu realizovali pogodak. Imali su i Švajcarci u finišu priliku posle šuta Džake, međutim golamn je odlično odreagovao.

Po povratku na teren Švajcarska je bilo nešto agresivnija, Endoje je ostao sam na ivici kaznenog prostora, uputio je jak šut, ali kraj leve stative.

Peh za Škotsku desio se u 61. minutu meča kada se Tirni povredio i iznesen je sa terena, a zamenio ga je Mekena.

Švajcarci su ponovo stigli do gola, koji je ponovo poništen. Stelac je bio Embolo posle kontre, ali je sudija, potom i VAR poništio ovaj pogodak.

Pokušali su na drugoj strani Škoti, par doglednih prilika, međutim golova nije bilo.

Škotska – Švajcarska 1:1