09. 03. 2024. 21:15 0

Arsenal preživeo Brentford i izbio na vrh Premijer lige

Fudbaleri Arsenala pobedili su Brentford na svom terenu sa 2:1 u utakmici 28. kola engleske Premijer lige.

Nije tim Mikela Artete bio ubedljiv kao u poslednje vreme, bukvalno je "iščupao" tri boda golom Kaija Haverca u 86. minutu, ali je uspeo da pokaže šampionski karakter i kada nije išlo, veže osmi ligaški trijumf u nizu, pa je sada zaseo na čelo tabele sa 64 boda, jednim bodom više od Liverpula i dva od Mančester sitija, koji se u nedelju sastaju na "Enfildu" u jednom od derbija cele sezone.

Brentford je posle ovog poraza ostao na 15. poziciji sa 26 bodova i daleko je i od pomisli da je u bezbednoj zoni.

Domaćin je poveo u 19. minutu. Desni bek Ben Vajt je centrirao sa svoje pozicije, a Deklan Rajs je udarcem glavom sa 11 metara poslao loptu u mrežu za 1:0.

Brentford je izjednačio u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dela. Golman Ramsdejl je napravio katastrofalnu grešku, prilikom ispucavanja lopte u polje. Napucao je napadača gostiju Visu tako da se lopta od njega odbila u mrežu za 1:1.

Brentford je u prvom delu drugog poluvremena uspeo da "otupi" napade Arsenala i da bude opasan, Ramsdejl se donekle iskupio sa dve izvrsne odbrane, a onda je u finišu gost bio izložen strahovitom pritisku.

Rajs je zatresao prečku, a fudbaleri Brentforda su kapitulirali u 86. minutu.

Ponovo je ključni centaršut uputio Ben Vajt sa desnog boka, posle duplog pasa sa Odegardom. Kai Haverc je bio na pravom mestu i glavom sa pet metara matirao golmana Flekena za konačnih 2:1.