04. 03. 2024. 23:05 0

Inter grabi ka Skudetu: Pala je i Đenova

Fudbaleri Intera pobedili su Đenovu sa 2:1 u okviru 27. kola italijanske Serije A i nastavili su pohod ka Skudetu, pošto su lideri sa 72 boda, a prvi pratilac Juventus je na 15 bodova iza nero-azura. Dakle, trka je, manje-više, rešena...

Inter je imao prvu priliku na meču preko Dimarka u 15. minutu - italijanski fudbaler je primio loptu unutar kaznenog prostora, šutirao u donji desni ugao, ali je golman uspešno intervenisao.

Imali su po još jednu veliku šansu i jedni i drugi, ipak bez realizacije.

Međutim, Inter je promenio rezultat na semaforu posle pola sata fudbala. Aleksis Sančez je poslao precizan pas do Aslanija, a ovaj uputio loptu pod prečku za 1:0.

Posle samo pet minuta, Sančez je od asistenta posao i strelac. Posle sporne sitacije u kaznenom prostoru, sudija je svirao penal za domaće. Sančez ga je uspešno realizovao za 2:0 na poluvremenu.

Po povratku na teren, Inter je nastavio da niže šanse, ali je Đenova iskoristila jednu jedinu da smanji prednost rivala. Vaskez je pokupio odbitak i sa ivice kaznenog prostora šutirao u donji desni ugao.

Stigla je Đenova do još jednog pogotka, onog izjednačujućeg, ali je poništen zbog ofsajda.

Inter se tako učvrstio na prvom mestu tabele Serije A sa 72 boda, dok je Đenova trenutno na 12. poziciji sa 33 boda.