24. 02. 2024. 23:00 0

Ništa od derbija: Arsenal očitao lekciju Njukaslu

Fudbaleri Arsenala savladali su u Londonu Njukasl sa 4:1 u okviru 26. kola Premijer lige.

Meč koji je trebalo da predstavlja neizvestan duel i derbi kola pretvorio se u košmar za "svrake" koje su prekinule niz dobrih rezultata na očajan način.

Arsenal je poveo u 18. minutu, i to na veoma čudan način - posle kornera sa desne strane i odbrane Karijusa loptu je u sopstvenu mrežu poslao Botman.

Šest minuta kasnije, domaćin je stigao do novog gola, Martineli se izborio za loptu koju je poslao ka Kaiju Havercu, a Nemac je neometano uspeo da matira golmana Njukasla.

Puleni Mikela Artete mogli su do još jednog gola do odlaska na odmor, ali je udarac Sake Karijus ipak uspeo da ukroti.

Odmah na početku drugog dela igre, udarac Martinelija prošao je pored desne stative, dok je na drugoj strani nedugo zatim zapretio Isak koji je loptu poslao malo preko gola.

Njukasl je morao da baci sve karte u napad, što je ostavilo dovoljno prostora Arsenalu da to iskoristi na najbolji mogući način, pa je londonska ekipa stigla i do trećeg gola.

Igrao se 65. minut, kada je Bukajo Saka lepim prodorom i pogotkom krunisao tečnu timsku akciju svoje ekipe.

Četiri minuta kasnije, Njukasl ponovo nije uspeo da odbrani korner na pravi način, pa je posle centaršuta Rajsa pogodio i Jakub Kivior.

Utešni pogodak za "svrake" bio je delo Džoa Viloka u 84. minutu, ali slaba je to uteha za navijače Njukasla čiji tim ostaje sa 37 bodova na osmom mestu Premijer lige.

Sa druge strane, Arsenal nastavlja poteru za Liverpulom i Mančester sitijem od kojih ima dva, odnosno bod manje.