Fudbal
16. 01. 2024. 22:44 1
MAJSTORIJE Vlahović dva puta u mrežu Sasuola (VIDEO)
Srpski reprezentativac Dušan Vlahović još jedanput je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi, jer je sa dva gola već u prvom poluvremenu slomio otpor Sasuola! Na kraju je Juventus slavio sa 3:0 u 20. kolu Serije A i nastavio borbu za Skudeto sa Interom.
Bio je Vlahović spasilac pre devet dana protiv Salernitane, kada je golom i asistencijom doneo pobedu, a u strelce se upisao i večeras protiv Sasuola.
Dobio je Vlajović loptu od Miretija, lepo se izborio za prostor i namestio na levu nogu, a onda je raspalio po lopti sa 17, 18 metara i pocepao mrežu rivala.
Majstorija!
I nije tu stao, jer je u 37. minutu postigao možda još i lepši gol za 2:0. Tada je namestio loptu sa nekih 20-ak metara, odlično je izveo slobodan udarac i od prečke je loptu poslao u gol.
Praktično je tim drugim golom Dušan Vlahović i rešio pitanje pobednika, pa Sasuolo u nastavku jednostavno nije uspevao da unese dozu drame u meč. Umesto toga usledio je još jedan gol "stare dame", postigao ga je Federiko Kjeza u 89. minutu na asistenciju Manuela Lokatelija sa konačnih 3:0.
Vlahović je, inače, na terenu bio do 82. minuta, kada ga je zamenio Arkadijuš Milik, baš kada je i Filip Kostić mesto na terenu ustupio Ilingu Džunioru.
Juventus je posle ove ubedljive pobede ostao na drugom mestu tabele Serije A sa dva boda manje od lidera Intera, dok je Sasuolo 14. sa 19 bodova (dva više od Verone, koja je u zoni ispadanja).
Komentari 1
ostavi komentar