20. 12. 2023. 22:20 0

Barselona nekako preživela "fenjeraša"

Fudbaleri Barselone savladali su Almeriju sa 3:2 na "Monžuiku" u meču 18. kola španske La Lige.

Domaćin je imao ogromnih muka sa ekipom koja je u dosadašnjem delu sezone osvojila samo pet bodova i nalazi se na poslednjem mestu šampionata.

Poveli su Katalonci u 33. minutu golom Rafinje koji se najbolje snašao u gužvi nakon kornera.

Osam minuta kasnije Leo Baptistao doneo je radost i izjednačenje Almeriji, nakon greške štopera domaćih Arauha.

Barsa je ponovo povela na isteku časa igre, ovoga puta Rafinja je bio asistent, a strelac Serđi Roberto.

Nije se predala Almerija, koja je po drugi put poravnala rezultat u 71. minutu golom Edgara Gonzaleza kome je prethodila kardinalana greška Penje.

Treća je bila sreća za Barsu. Sedam minuta pre kraja utakmice Levandovski je majstorski proigrao Roberta koji je umakao čuvarima i postigao pobedonosni gol za Barsu.