[ Izvor: Sportske.net ]

12. 11. 2022. 20:58 0

Nekada derbi, a sad Bajern bez muke u Gelzenkirhenu

Pobeda Bajerna u Gelzenkirhenu u meču koji se nekada nazivao derbijem, a danas je to bila čista rutina Bavaraca. Aktuelni šampion je slavio protiv Šalkea sa 0:2 (0:1). Čini se da ovoga puta pobeda nije dolazila u pitanje niti jednog trenutka, čak ni prilikom rezultata 0:0. Bajern je igrao onoliko koliko im je bilo potrebno, na kraju sigurna pobeda, a moglo je biti i još golova u mreži domaćina.

Bajern je stigao do zaslužene prednosti u 38. minutu nakon fantastične akcije. Akcija je tekla po desnoj strani, Musiala se našao u kaznenom prostoru i petom je odigrao dupli pas Gnabriju koji je uspeo da pogodi mrežu domaćina.Igrao se 52. minut kada je Bajern stigao do ubedljive prednosti od 0:2. Bila je to sjajna kontra, ponovo je Musiala odigrao pas za Čupo-Motinga koji rutinski pogađa.

Bavarci su igrali dobro i posle tog gola, visio je i treći gol u vazduhu, ali nismo ga videli na kraju.

Inače, Bajern već sada stvara ozbiljnu prednost na tabeli...