Fudbal
08. 02. 2021. 21:24 0
DOMINACIJA Bajern na korak od još jednog trofeja
Fudbaleri Bajern Minhena plasirali su se u finale Svetskog klupskog prvenstva u Kataru pobedom nad egipatskim Al Ahlijem rezultatom 2:0. Šampion Evrope u borbi za svetski tron igra protiv meksičkog Tigresa i ima priliku da osvoji šesto različito takmičenje u nepunih godinu dana, čime bi potvrdio apsolutnu dominaciju.
Najzaslužniji za slavlje Bavaraca, koji su proteklih meseci osvajali Ligu šampiona, Bundesligu, nemački Kup i Superkup, te Superkup Evrope, bio je dvostruki strelac Robert Levandovski.
Fantastični poljski napadač načeo je prvaka Afrike u 17. minutu na asistenciju Serža Gnabrija, da bi u 86. iskoristio odličan centaršut Liroja Sanea i postavio konačan rezultat.
Ekipa Hansija Flika rutinski je došla do pobede protiv Egipćana. Sve vreme je kontrolisala ritam i nije dozvolila rivalu da zapreti golu Manuela Nojera.
Na drugoj strani, mogla je i znatno ranije da otkloni sve dileme oko trijumfa. U prvom poluvremenu su sjajne šanse imali Mark Roka, Robert Levandovski i Alfonso Dejvis, a u drugom Tomas Miler.
Bavarci za trofej protiv Tigresa igraju u četvrtak, dok se Al Ahli protiv Palmeirasa bori za treću poziciju.
Komentari 0
ostavi komentar