ČUDESNO Naš golman strelac protiv Atletika! (VIDEO) | Fudbal | Direktno

Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Milan Zarić

21. 01. 2021. 22:03 0

ČUDESNO Naš golman strelac protiv Atletika! (VIDEO)

Naš golman Marko Dmitrović obeležio je meč između njegovog Eibara i madridskog Atletika, pošto je u 12. minutu dao gol sa penala, ali njegova ekipa nije imala sreće da se raduje, budući da su "jorgandžije" golovima Luisa Suareza na kraju slavile sa 2:1.

Naime, sudija je dosudio penal u 12. minutu, kada je Šime Vrsaljko preoštro ušao u duel sa Jošinorijem Mutom, oborio ga je, pa je Eibar došao u odličnu situaciju da povede na "Ipurui".

Na opšte iznenađenje odgovornost je preuzeo golman Marko Dmitrović, prevario je kolegu Jana Oblaka, kog je poslao u jednu a loptu u drugu stranu, te je tako doneo prednost Eibaru - 1:0.

Na taj način je postigao prvi gol u profesionalnoj karijeri, i to protiv ekipe koja je jedan od favorita za osvajanje titule u Španiji. Čudesno!

Zanimljivo je da je Dmitrović postao prvi golman koji je dao gol u Primeri još od 2011. godine, kada je to pošlo za nogom Daniju Aranzubiji, tada članu Deportiva.

Ipak, njegov Eibar nije do kraja poluvremena uspeo da sačuva prednost. Pritiskale su "jorgandžije", dobru šansu sredinom prvog poluvremena nije iskoristio Korea, da ni poravnanje u 40. minutu doneo iskusni Luis Suarez, te se tako na poluvreme otišlo sa 1:1.

Sve je činio Atletiko ne bi li u nastavku meča došao do pobede, Marko Dmitrović je odbijao nalete protivnika, odolevao je praktično do samog kraja meča, ali je ipak savladan u 89. minutu.

Tada je sudija posle rušenja Luisa Suareza dosudio penal za Atletiko, odgovornost je preuzeo urugvajsski napadač, koji je "panjenkom" matirao Dmitrovića i tako doneo slavlje Madriđanima.

Atletiko je ovom pobedom ostao suvereni lider, pošto ima sedam bodova više od Reala, ali i meč manje, dok je Eibar na 15. mestu sa 19 bodova.