Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Milan Zarić

28. 11. 2020. 15:55 0

VAR "ukrao" pobedu Liverpulu

Fudbaleri Liverpula remizirali su na gostovanju sa Brajtonom (1:1) u 10. kolu Premijer lige, a bez trijumfa su ostali u sudijskoj nadoknadi, kada je posle gledanja snimka dosuđen penal za "galebove", koji je realizovao Paskal Gros. Nije to bila jedina odluka VAR-a protiv aktuelnog šampiona, pošto je video tehnologija ranije tokom meča poništila golove Salaha i Manea.

"Crveni" su se zaista namučili protiv uvek čvrstog i neugodnog Brajtona i trebalo je gostima danas i sreće povrh svega da uzmu ono po šta su došli. Sreće nije bilo do kraja, pa je osvojen samo bod.

Vodeći gol za Liverpul postigao je sjajni Diogo Žota. Posle dodavanja Salaha, Portugalac je sjajnim udarcem pogodio za 1:0.

Sadio Mane je ušao umesto Salaha, u 84. minutu je glavom loptu smestio u mrežu domaćina, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Takođe, "redsima" je u prvom delu poništen gol nakon VAR provere, kojom je ustanovljeno da je Salah bio u ofsajd poziciji. Sa druge strane, mogao je Brajton i do povoljnijeg rezultata u prvom poluvremenu, ali je Mopej u 20. minutu promašio penal.

Međutim, ono što tada domaći nisu iskoristili, jesu u sudijskoj nadoknadi. Robertson je u 93. minutu udario Velbeka po nozi prilikom ispucavanja lopte, a iako je engleski fudbaler bio okrenut leđima i iako niko iz redova domaćih nije tražio penal - on je dosuđen. Ovoga puta odgovornost je preuzeo Paskal Gros, koji je bio siguran i omogućio je Brajtonu da na ovom meču bude neporažen.

Liverpul je ovim bodom preuzeo prvo mesto na tabeli od Totenhema. Sada ima 21 bod, jedan više od Sparsa, koji sutra gostuju trećeplasiranom Čelsiju.