20. 11. 2020. 23:14 0

PSŽ imao 2:0, ali je na kraju Monako slavio!

Fudbaleri Monaka pobedili su PSŽ rezultatom 3:2 (0:2) posle velikog preokreta u derbiju 11. kola Lige 1.

PSŽ je stekao dva gola prednosti preko Kilijana Mbapea u prvom poluvremenu, kada se činilo da će "sveci" da slave u Monte Karlu, ali je u drugom Kevin Foland uzvratio sa dva pogotka, da bi Sesk Fabregas u finišu pogodio iz penala za pobedu "kneževa".

PSŽ je u potpunosti razbio Monako u prvom poluvremenu, u kom je postigao čak četiri gola, ali su dva poništena.

U 25. minutu, Di Marija je lepo proigrao Mbapea, koji beži rivalu i gađa suprotan gornji ugao za 1:0. U 37. minutu, penal za PSŽ, oboren je Rafinja, a Mbape je bio precizan za 2:0.

Samo dva mnuta kasnije, Mois Ken je ukrao loptu i pogodio, ali je u začetku akcije bio u ofsajdu, pa je VAR signalizirao nedozvoljenu poziciju. Ni tu nije bio kraj, pošto je u samom finišu i Mbape bio u ofsajdu kada je pogodio mrežu i VAR je opet opravdano reagovao.

Drugo poluvreme bilo je potpuno drugačije, jer je Monako uspeo da preokrene rezultat.

Već u 52. minutu, Kevin Foland je prvi put na pravom mestu, posle karambola, pogađa sa pet metara za 2:1. Na sličan način je pokupio jedan otpadak i u 66. minutu, posle loše reakcije Rafinje za 2:2.

I onda u 84. minutu katastrofalna greška Dialoa, koji gubi loptu u šesnaestercu i pravi penal, a sa 11 metara precizan je Fabregas za 3:2.

Tim Nika Kovača je tako naneo Parižanima treći poraz ove sezone i prišao mu na četiri boda. Čini se da će šampionska trka ipak da bude uzbudljiva, za razliku od prethodnih sezona.