21. 10. 2020. 22:48 0

LIGA ŠAMPIONA Prvak Evrope razbio Atletiko na komade

Fudbaleri Bajerna nastavili su dominaciju u elitnom evropskom klupskom takmičenju. Prvak Evrope ubedljivo je na domaćem terenu savladao ekipu madridskog Atletika sa 4:0. Liverpul je slavio u Amsterdamu, a Mančester siti na domaćem terenu. Pobede su ostvarili Atalanta i Olimpijakos.

Bajern je pokazao četi Dijega Simeonea ko je gazda na terenima širom Evrope. Uspostavili su Bavarci inicijativu od samog starta, a posle nekoliko izglednih prilika došli do vođstva u 28. minutu preko Kingslija Komana.

Koman je bio asistent kod drugog gola, a postigao ga je Gorecka u finišu prvog dela igre.

Tamo gde je klub sa "Alijanc arene" stao u prvom, nastavio je u drugom poluvremenu.

Viđena su još dva prelepa pogotka kada je Toliso sa oko dvadesetak metara snažnim udarcem matirao Oblaka, da bi se Koman još jednomupisao u listu strelaca u 72. minutu.

Mančester siti je posle preokreta savladao Porto rezultatom 3:1. Gosti su poveli preko Luisa Dijaza u 14., da bi Aguero izjednačio 21. minutu. Gundogan i Tores postigli su drugi, odnosno teći gol za "građane".

Liverpul je minimalnim rezultatom savladao Ajaks na gostujućem terenu, nakon autogola Taljifika.

Atalanta je sa ubedljivih 3:0 savladala novajliju Midtjiland u Danskoj, dok je Olimpijakos minimalnim rezultatom (1:0) savladao Marsej.

Inter i Borusija Menhengladbah odigrali su nerešeno 2:2.