Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Milan Zarić

11. 01. 2020. 21:21 0

Pao i Totenhem: Liverpul nastavio šampionski marš

Fudbaleri Liverpula nastavili su pohod ka tituli, jer su u 22. kolu Premijer lige u derbiju savladali Totenhem sa 1:0. Pobedu "crvenima" i još veći beg u odnosu na konkurente doneo je Roberto Firmino u 37. minutu.

Liverpul jednostavno niko ne može da zaustavi na Ostrvu! Pokazali su to svi prethodnih mečevi, a posebno derbi 22. runde engleskog šampionata. Gostovali su izabranici Jirgena Klopa Totenhemu i ostvarili tako bitnu pobedu.

Iskoristli su aktuelni šampioni Evrope desetkovanost "pevaca", za koje nisu mogli da igraju Kejn, Loris, Nedombele i Sisoko i tako su nastavili nezaustavljiv marš ka osvajanju titule, prve posle 30 godine.

Trenutak odluke u Londonu dogodio se u 37. minutu, kada je kombinacija Salaha i Firmina bacila na kolena tim Žozea Murinja. Naime, egipatski inetrnacionalac je, bez obzira na to što je bio u teškoj poziciji, odlično asistirao Firminu, brazilski napadač je matirao Gazanigu i postavio je, ispostavilo se to kasnije, konačan rezultat.

Pokušali su "pevci" da do kraja barem izjednače i nije da nisu imali prilika za tako nešto. Naime, u 82. minutu je Đovani Lo Selso promašio nemoguće, jer je iz izgledne situacije šutirao pored gola i tako je bacio očajnog Murinja na kolena.

Liverpul je posle ove pobede dodatno uvećao prednost u odnosu na najbliže konkurente, pa sada ima 16 bodova više od drugoplasiranog Lestra, dok je Totemhem ostao na osmoj poziciji.