Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Direktno.rs [ Izvor: SK ]

22. 12. 2019. 14:46 0

PETARDA Atalanta raznela Milan

Fudbaleri Atalante deklasirali su Milan u meču 17. kola italijanske Serije A rezultatom 5:0, a ekipa sa "San Sira" prvi put posle dve decenije izgubila je sa pet golova razlike.

Ekipa iz Bergama je ostvarila treći trijumf u poslednje četiri utakmice i sa 31 bodom godinu će zavrpiti na petoj poziciji, dok su "rosoneri" upisali već osmi poraz i trenutno su deseti sa 21 bodom.

Atalantu je u vođstvo doveo Alehandro Gomez u 10. minutu na asistenciju Josipa Iličića, a u nastavku meče usedlio je debakl kluba sa "San Sira".

Mario Pašalić je u 61. minutu duplirao prednost svog tima, dva minuta kasnije Iličić je povisio na 3:0, a slovenački reprezentativac je sjajnu pratiju krunisao još jednim pogotkom u 72. minutu.

Konačan rezultat postavio je Mirijel u 84. minutu.

Milan je četvrti put u istoriji izgubio utakmicu Serije A sa najmanje pet golova i ujedno to su najubedljviiji neuspehi. Poslednji put Milan je sa pet golova razlike izgubio još u maju 1998. protiv Rome.

Sa druge strane, Atalanta je prvi put od 1955. postigla više od četiri gola protiv Milana.