Politika

[ Izvor: Beta ]

06. 02. 2026. 11:58 2

Vučić ponovio da će parlamentarni izbori biti održani ove godine

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da građani znaju da će vanredni parlamentarni izbori biti održani do kraja godine, kao što je on to najavio, i odbacio spekulacije da bi glasanje moglo da bude odloženo.

- Ljudi znaju da kada ja najavim povećanje penzija, da će to tako biti. Znaju da će tako biti i sa izborima. A što se tiče protesta i nepriznavanja rezultata, neki ne razumeju da je njihovo vreme prošlo i da je to gotovo - rekao je Vučić novinarima nakon obilaska renovirane zgrade Gimnazije u Mladenovcu.

On je upitao svoje političke protivnike šta tačno misle da urade kada najavljuju da neće priznati rezultate ukoliko vlast proglasi pobedu na izborima.

- Šta ćete te noći kada mi izađemo sa tačnim rezultatima, a imaćete na svakom biračkom mestu više predstavnika nego mi. U glas ćemo da kažemo kako su izbori završemi onda ćete da uradite - šta? - dodao je Vučić.

Vučić je ponovio da nema problem sa pričama o lustraciji, ali da bi voleo da njegova vlast ima "ozbiljnije protivnike" u političkom smislu.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 2

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Buduća Vlada Srbije

Zoran Živković [06.02.2026.]




Video dana

Ko izmisli ovo čudo

Anketa

Da li će zaista biti održani izbori ove godine?

Rezultati