Društvo i ekonomija

[ Izvor: Beta ]

16. 04. 2026. 16:19 6

Vučić pričao sa zvaničnikom SAD: Bilo reči i o NIS-u

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa zamenikom državnog sekretara SAD Kristoferom Landauom o jačanju energetske bezbednosti i stabilnosti snabdevanja, kao i o izazovima u energetskom sektoru, uključujući funkcionisanje Naftne industrije Srbije, sa ciljem očuvanja sigurnosti i predvidljivosti tržišta.

- Odličan i važan razgovor sa zamenikom državnog sekretara SAD Kristoferom Landauom o bilateralnoj saradnji, energetici, regionalnoj stabilnosti i aktuelnim geopolitičkim prilikama - napisao je Vučić na Instagram nalogu buducnostsrbijeav.

Dodao je da Srbija pridaje poseban značaj razvoju strateškog partnerstva i ukupnih odnosa sa SAD, koje smatra jednim od ključnih spoljnopolitičkih partnera.

Vučić je naglasio i da je očuvanje mira i stabilnosti jedan od imperativa za dalji razvoj i napredak regiona Zapadnog Balkana i šireg međunarodnog okruženja.

Prema njegovim rečima, intenziviranje bilateralnih razgovora o svim otvorenim pitanjima od ključnog značaja za jačanje poverenja i stabilnosti u odnosima dve zemlje.

- Uveren sam da će Srbija i SAD nastaviti da razvijaju strateško partnerstvo kroz otvoren i kontinuiran politički dijalog - poručio je Vučić.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 6

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Drži formaciju

Anketa

Da li je težak poraz Viktora Orbana na izborima očekivan?

Rezultati