Politika

Direktno.rs

04. 02. 2026. 08:35 0

Janjić: Mrdić priznao - režim menja zakone da spase ministre

Advokat Stefan Janjić, generalni sekretar Srbija centra (SRCE) i narodni poslanik, izjavio je da je izjava Uglješe Mrdića da je razlog za izmene pravosudnih zakona bilo to što su, kako je naveo na jednoj režimskoj televiziji, "počeli da hapse ministre iz SNS, a hteli su da uhapse i Vučića", neoprezna iskrenost neveštog pravnika sa sumnjivom diplomom kojom je otkrio da je odbrana korumpiranog režima od tužilaštva prioritet. On je naglasio da je to samo jedan u nizu koraka u puzajućem državnom udaru.

- Zbog ove izjave javno tužilaštvo bi moralo da ga pozove na odgovornost i zatraži dodatna objašnjenja, bez obzira što može da se pozove na imunitet. Svima je jasno da je optužnica protiv Selakovića upalila crvenu lampicu i da su se uplašili budućih koraka. Mrdić je ovim priznanjem stavio do znanja da je za njih SNS iznad zakona i da niko ne sme da optužuje njihove ministre i funkcionere, čak iako postoje dokazi da su kršili zakon. Dodatno uznemirenje javnosti unosi i izjava tužioca Nenadića da je policija odbila da sprovodi naloge TOK, iako po Zakonu o krivičnom postupku iz 2013. godine u predistražnom postupku mora da postupi po svakom zahtevu tužioca bez prava na žalbu. To je sve niz koraka u puzajućem državnom udaru, a saznaćemo i zašto, na primer, zbog takve odluke nije izdato rešenje za hapšenje nadležnog u policiji koji je odgovoran za nepostupanje po nalogu TOK - istkao je Janjić i dodao da pokušaj uništavanja tužilaštva ima za cilj i pripremu za krađu narodne volje na sledećim izborima.

- Strah od hapšenja je jedna dimenzija, a druga je namera da se tužilaštvo stavi pod potpunu kontrolu i obezbedi zakonsko pokriće, tj. izostanak postupanja po žalbama posle sledećih izbora. To je jedini način da Vučićev režim ostane na vlasti, a za to im je potrebna apsolutna poslušnost u policiji i tužilaštvima - zaključio je Janjić.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Koautorstvo

Zoran Živković [02.02.2026.]




Video dana

Galebovi se smeju svom nespretnom prijatelju

Anketa

Da li će zaista biti održani izbori ove godine?

Rezultati