Politika
22. 10. 2025. 22:41 3
"Ćacilend je najslobodnije mesto u Evropi“: Vučić na skupu podrške povređenom ispred Skupštine Srbije (FOTO)
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na skupu podrške povređenom u incidentu u kamp naselju na Trgu Nikole Pašića da je Milan Bogdanović "primio metak" zbog toga što neko nije mogao da istrpi da postoje ljudi koji drugačije misle, iako oni nikoga nisu pipnuli, ni ugrozili.
Vučić je rekao da je kamp postao simbol slobode, "najslobodnije mesto u srcu Evrope“ koje se suprotstavlja okupaciji Srbije i da su tu uvek bili oni koji su videli Srbiju u budućnosti i cenili slobodu više od svega.
- Mi samo jednu stvar moramo i te kako da čuvamo. Neko mora da pokaže odgovornost. Mi moramo da sačuvamo mir. Oni su nam pokazali koliko su neodgovorni, da su u stanju da ruše i uništavaju sve pred sobom. Da uništavaju zgrade, da pale prostorije - rekao je Vučić.
On je na rever stavio bedž "Ć“ i rekao da je „Ćaci“, a da bi ih druga strana, da je mogla, „sve njih spalila“.
- Mi moramo da se ponašamo drugačije i da napravimo razliku, ne zbog nas, već zbog budućnosti Srbije, što ne znači da ćemo da im zaboravimo - rekao je Vučić.
Kako je rekao, druga strana sve vreme govori da je "svinjac u Ćacilendu“, ali da nije u rektoratu i na fakultetima, te da je problem u tom "jednom jedinom mestu“, jer „iskra slobode najsnažnije svetli i smeta više nego bilo šta“.
Vučić je poručio "Uskoro će nas biti mnogo više“ i dodao da neće ometati druge skupove, ali da zna koga je više i da će kada prođu svi skupovi napraviti veličanstven skup.
Okupljeni su skandirali "Aco Srbine“, a on se osvrnuo i na sahranu generala Nebojše Pavkovića i rekao da su ga mučili i nisu ga puštali do tri nedelje pred smrt, a da ga je ponosna Srbija dostojanstveno ispratila, "onako kako dolikuje srpskim generalima i junacima“.
Skup podrške povređenom u incidentu u kamp naselju na Trgu Nikole Pašića počeo je oko 19 časova, a na stepeništu ispred svečanog ulaza u Skupštinu Srbije postavljen je veliki transparent "Svi smo mi Milan“.
Podsetimo, do incidenta u šatorskom naselju došlo je danas posle 10 časova, a Više javno tužilaštvo saopštilo je da je uhapšen V. A. (70) zbog sumnje da je posle rasprave iz vatrenog oružja ispalio više projektila, od kojih je jedan pogodio muškarca, a drugi plinsku bocu, usled čega je došlo do ekplozije i požara.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da je čovek koji upucan u šatoru ispred Doma Narodne skupštine zadobio teške telesne povrede, a Vučić je ranije danas incident nazvao "užasnim terorističkim aktom“.
Komentari 3
ostavi komentar