Politika

[ Izvor: Agencije ]

16. 09. 2025. 11:35 10

Vučić: Spremaju završni pokušaj preuzimanja vlasti na silu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zahvalio je ruskoj Spoljnoj obaveštajnoj službi (SVR) na "obaveštenjima" u vezi navodne pripreme nasilnog preuzimanja vlasti na godišnjicu nesreće na železničkoj stanici u Novom Sadu, i najavio da će srpske bezbednosne službe "dodatno kontaktirati" SVR u vezi tih navoda.

Spoljna obaveštajna služba Rusije (SVR) juče je optužila EU i njene države članice da stoje iza protesta u Srbiji, sa ciljem da na vlast dovedu "poslušno rukovodstvo lojalno Briselu", i da im je u fokusu "ispiranje mozga" mladih putem medija finansiranih iz Brisela.

- To je jedna od najmoćnijih spoljnopolitičkih službi ili agencija. Uvek s pažnjom pratimo i čitamo svako saopštenje SVR i kad nas kritikuju zbog municije. Pažljivo analiziramo ta saopštenja i našim ruskim partnerima u skladu s tim i odgovorimo i određene mere primenimo - kazao je Vučić u Tokiju odgovarajući na pitanja srpskih novinara posle susreta sa japanskim carem Naruhitom.

Vučić je ocenio da će "oni koji su organizovali obojenu revoluciju" u Srbiji "morati da imaju završni pokušaj preuzimanja vlasti na silu".

- Nemam nikakve sumnje da oni koji su organizovali obojenu revoluicju ne mogu tek tako da odustanu. Suviše je para uloženo, zato će morati da imaju završni pokušaj preuzimanja vlasti na silu. Mi smo spremni za to, spremni smo odavno za to. Spremni smo za taj pokušaj bili i pre 15. marta. Verovatno smo nespremni i zatečeni bili u decembru, januaru i delu februara ali od 15. februara smo mnogo spremniji i stvari su drugačije - rekao je predsednik Srbije.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 10

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Promoteri

Zoran Živković [12.09.2025.]




Video dana

Trka padobranaca

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati