Politika

Direktno.rs

02. 08. 2025. 14:24 4

Oglasio se Dodik: Pokazalo da se RS ima u Vučiću iskrenog prijatelja

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik oglasio se na Iksu posle obraćanja Aleksandra Vučića i zasedanja Saveta za nacionalnu bezbednost.

Sednica Saveta za nacionalnu bezbednost održana je danas, a nakon nje se javnosti obratio Vučić, koji je istakao da je zaključak sednice da Srbija ne priznaje presudu Suda BiH izrečenu Miloradu Dodiku, a koja glasi - godinu dana zatvora i šest godina zabrane obavljanja političkih funkcija.

- Zahvaljujem predsedniku Aleksandru Vučiću i članovima Saveta za nacionalnu bezbednost na neprihvatanju i osudi političke presude koju je doneo neustavni Sud BiH. Srbija je uvek bila privržena Republici Srpskoj, a nikada nije učinila ništa protiv BiH - naveo je Dodik u objavi na Iksu.

- I sada, Srbija kao ozbiljna država, potpisnica i garant Dejtonskog sporazuma, odlično je razumela da je celi postupak bio politička farsa usmerena na odbranu lažnog visokog predstavnika i da prestavlja nedemokratski i anticivilizacijski čin - istakao je predsednik RS i zaključio:

- Pokazalo se još jednom da kada je važno za Republiku Srpsku, ona u predsedniku Vučiću ima iskrenog prijatelja, odgovornog prema narodu, principijelnog i odlučnog da zaštiti nacionalne interese.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Pronadji premijera

Zoran Živković [01.08.2025.]




Video dana

Da se prošetamo malo

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić ispuniti zahtev studenata i raspisati vanredne izbore?

Rezultati