Politika
04. 06. 2025. 10:18 1
Podneta tužba protiv naprednjaka Ljubiše Kneževića zbog napada na aktivistu u Kosjeriću
Protiv funkcionera SNS-a Ljubiše Kneževića podneta je krivična prijava zbog fizičkog napada na lokalnog novinara Aleksu Pavlovića u centru Kosjerića, saopštile su Građanske inicijative na svom zvaničnom Instagram nalogu.
Podsetimo, Pavlovića je krajem maja pretukao predsednik MZ Makovište, naprednjak i bivši policajac Ljubiša Knežević koji je polovinom prošlog meseca napao i snimatelja N1 na radnom zadatku.
Aleksu Pavlovića u ovom postupku zastupa advokat Petar Mitov, u okviru mehanizma ŠTIT koji Građanske inicijative kontinuirano unazad pružaju aktivistima i građanima suočenim s represijom zbog svog angažmana.
Građanske inicijatice pozvale su građane koje dožive nasilje, pretnje ili pritiske zbog svog aktivističkog delovanja, da im se obrate na imejl adresu: stit@gradjanske.org.
Komentari 1
ostavi komentar