Politika

Direktno.rs

31. 03. 2025. 12:36 15

"U Briselu više niko ne veruje da Vučić može da ispuni ono što je obećao"

Prof. dr Duško Lopandić, potpredsednik Srbija centra, izjavio je na TV Nova S, da se "posle pretnji predsednika države verbalno nasilje pretvara u fizičko". On je istakao da "društvo ide u lošem pravcu zato što jedna ograničena grupa ljudi smatra da može da ima 150 odsto vlasti, ne samo na nivou države, nego do poslednje mesne zajednice".

- Ako pogledamo sve izbore unazad i broj glasača, za njih je uvek glasala manjina od ukupnog broja. Glavni razlog zašto nisu krenuli u mnogo veće nasilje je zato što se plaše međunarodne zajednice, pa gledaju da ono stalno bude na nekoj granici. U šta su pretvorili Srbiju vidi se u Pionirskom parku - rekao je Lopandić i dodao da "vlast jednu deceniju obećava Briselu da će nešto da ispuni".

- Ne verujem da iko u Briselu veruje da će Vučić i njegova ekipa ovoga puta da ispuni ono što je obećala. Mi nemamo šansu da ikada sa ovim režimom uđemo u Evropsku uniju. Briselski zvaničnici pomenuli su iste stvari kao i studenti - vladavinu prava, slobodu medija i borbu protiv korupcije, kao najveće probleme. Oni od Vučića traže da ispuni ono što je obećao. Mi se, međutim, nalazimo u situaciji da sve više idemo ka neredu, a jedino bi političke mere mogle da obezbede neki stepen uređenosti i ispunjavanje tih zahteva.

Potpredsednik Srbija centra naglasio je da je neophodno da dođe do dogovora o prelaznoj vladi narodnog poverenja, koja bi pripremila uslove za slobodne izbore.

- Ne možemo da imamo izbore na njihov način. Videli smo kako je to završilo. Ne može niko da organizuje izbore ako nema ravnopravnog dijaloga u društvu, sa svim činiocima, računajući i studente. Potrebno je da se uključe sve društvene grupe zato što Srbija ne zaslužuje ovakvu vlast.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 15

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Razgradnja

Zoran Živković [28.03.2025.]




Video dana

Leteći ćilim

Anketa

Da li je na velikom protestu u Beogradu upotrebljen zvučni top?

Rezultati