Politika

[ Izvor: Beta ]

07. 03. 2025. 09:17 5

Lazović: Ispunjenje zahteva studenata, pa prelazna vlada - a ne Vučićevi prevarantski izbori

Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović izjavio je da je prvi korak za izlazak iz političke krize ispunjavanje studentskih zahteva.

On smatra da rešenje nije i ne može biti ni nova rekonstruisana vlada (predsednika Srbije) Aleksandra Vučića, ni Vučićevi, kako je rekao, prevarantski izbori na koje niko neće pristati, već je rešenje formiranje prelazne vlade.

Ta vlada, rekao je Lazović u intervjuu za list Nova, imala bi oročeni mandat da zaustavi pritiske na pravosuđe, oslobodi medije i stvori uslove za slobodne izbore.

- Ali najvažnije, taj predlog mora biti zajednički. Odnosno, da bi on uspeo, mora imati podršku svih političkih aktera, studenata, stručnjaka, organizacija civilnog društva i građana, jer bi u suprotnom on sigurno bio izmanipulisan od strane režima - naveo je Lazović.

Dodao je da je zato ZLF počeo usaglašavanje konkretnog predloga i otvoren je za sve da u tome učestvuju.

Govoreći o dešavanjima na početku zasedanja Skupštine Srbije, istakao je da je otpor koji je opozicija pružila bio neophodan, jer se, kako je naglasio, nad građanima godinama sprovodi institucionalno nasilje od strane Srpske napredne stranke (SNS).

- Mi ne želimo da parlament izgleda kao u utorak, ali ne želimo ni da 15 ljudi strada zbog korupcije SNS, a da niko ne odgovara - rekao je Lazović.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 5

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Brojanje

Zoran Živković [05.03.2025.]




Video dana

Nešto sam loše sanjala

Anketa

Podržavate li akciju bojkota trgovinskih lanaca?

Rezultati