Slobodno vreme

Direktno.rs

23. 02. 2025. 18:29 0

Ovaj prelepi cvet posadite sada i imaćete na proleće baštu na kojoj će vam svi živi pozavideti (FOTO)

Sa dolaskom prvih toplijih dana, mnogi već razmišljaju o uređenju bašte, a mart je savršen trenutak za prve baštenske radove.

Iako februar još uvek nije pogodan za obimnije radove na otvorenom, svaki sunčan dan može se iskoristiti za pripremu zemljišta. Ukoliko malo poriljate baštu na mestima gde planirate sadnju, omogućavate zemlji da bude rastresitija što će omogućiti bolji rast.

U martu, kada se zemlja zagreva, pravi je trenutak za sadnju različitih vrsta cveća. Posebno su zahvalne biljke koje se same obnavljaju iz godine u godinu, jer uz malo truda možete imati raskošnu baštu koja cveta mesecima.

Ovo je 9 biljaka idealnih za sadnju u martu

Lale – Iako se lale najčešće sade u jesen, ako imate pripremljene lukovice, možete ih posaditi i u martu.

Zumbuli – Ove mirisne biljke idealne su za sadnju u rano proleće, posebno ako niste stigli da ih posadite na jesen.

Narcisi – Otporni na hladnije vreme, narcisi su odličan izbor za sadnju početkom marta.

Iris – Iris voli svežije temperature i savršen je za sadnju u ovom periodu.

Krokusi – Ovi veseli cvetovi prvi najavljuju proleće i možete ih posaditi u vrtu ili saksijama.

Lavanda – Otporna i dugotrajna biljka koja voli sunčana mesta i može se saditi u martu.

Petunije – Iako cvetaju u toplijim mesecima, petunije možete zasaditi ranije kako bi se bolje razvile.

Suncokreti – Ako ih sejete iz semena, mart je pravo vreme za njihovu sadnju na sunčanim mestima.

Cveće za balkone – Begonije, pelargonije i petunije idealne su za sadnju u saksijama početkom proleća.

Pre nego što krenete sa sadnjom, obavezno pratite vremenske prilike, jer neke biljke mogu biti osetljive na kasne prolećne mrazeve. Sadnjom otpornih vrsta ili držanjem mladih biljaka u zatvorenom prostoru dok ne prođe opasnost od hladnoće, obezbedićete im najbolji start i dugu sezonu cvetanja.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Uređivanje medija

Zoran Živković [19.02.2025.]




Video dana

Neočekivan upad

Anketa

Da li ćete bojkotovati najveće trgovinske lance u Srbiji?

Rezultati