Korona

[ Izvor: Beta ]

09. 03. 2021. 18:14 0

U S. Makedoniji od sutra ponovo policijski čas

Vlada Severne Makedonije danas je odlučila da uvede policijski čas od 22.00 do 5.00 na teritoriji cele zemlje od srede 10. do ponedeljka 22 marta. To je na Fejsbuku objavio premijer Severne Makedonije Zoran Zaev koji je naveo da policijski čas neće važiti za putnike na međunarodnim aerodromima i u drumskom putničkom saobraćaju, a kao dozvola za kretanje će im se priznavati karte.

Špediterima i osobama koje obavljaju transport za vreme zabrane kao dozvola će se prihvatati putni nalog, dok će transporteri u tranzitu imati obavezu da zemlju napuste u roku od tri sata.

Odstupanja će važiti i za sve građane kojima za vreme zabrane kretanja zatreba hitna medicinska briga, ali za slobodno kretanje će to morati da najave na broj 192 Ministarstvu unutrašnjih poslova.

Slobodno će moći da se kreću i pripadnici posebnih službi, zdravstveni radnici, priadnici policije i vojske, uz korićenje starih dozvola izdath u vreme prošlogodišnje zabrane kretanja, dok će firme morati da ponovo podnesu zahtev za radnike koji rade posle 22.00.

Odukom vlade u Skoplju svi makedonski građani i stranci koji iz afričkih zemalja ulaze na teritoriju Severne Makedonije obavezno če biti upućivani u dvonedeljnu kućnu izoloaciju.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Kofer, izdanje drugo

Zoran Živković [02.07.2025.]




Video dana

Pre ćeš stići pešice

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati