Beograd

Direktno.rs

04. 06. 2025. 21:23 11

"Ne dirajte nam više mladost": Završen protest ispred Predsedništva (FOTO/VIDEO)

Studenti u Univerziteta u Beogradu u blokadi sproveli su večeras hitnu akciju podrške napadnutnom kolegi sa Pravnog fakulteta, koja se završila skupom ispred zgrade Predsedništva u Beogradu.

21:15 Završen protest u Beogradu

Protest studenata u blokadi i građana ispred zgrade Predsedništva u Beogradu završen je. Studenti se vraćaju na svoje fakultete.

21:00 Protest i u Nišu

Studenti iz Niša su, u znak solidarnosti sa studentima iz Beograda, organizovali protest u svom gradu. Okupljeni nose transparent sa porukom: "Ne dirajte nam više mladost!".

20:30 Jake policijske snage kod Predsedništva

Oko zgrade Predsedništva su raspoređene jake policijske snage. Ipak, sve protiče bez incidenta.

20:00 "Hoćemo izbore!"

Okupljeni građani ispred zgrade Predsedništva uzvikuju: "Hoćemo izbore!".

19:50 - Protestna kolona stigla ispred Predsedništva

Protestna kolona stigla je ispred Predsedništva, a okupljeni građani pevaju "Ko ne skače, taj je ćaci".

19:40 - Studenti krenuli u šetnju do Predsedništva

Studenti i građani koji ih podržavaju, koji su se okupili ispred Pravnog fakulteta, krenuli su u šetnju do Predsedništva.

19:35 - "Dobro je poznato ko crta metu na čelima profesora i studenata“

Studenti se obratili sa balkona Pravnog fakulteta.

- Prebijanjem u centru grada kao po nalogu, ovo više nije niz incidenata, ovo je sistem. Mi nećemo ćutati! Kolegu Petra Živkovića i dve koleginice sačekala je grupa maskiranih napadača u kolima spremnim za beg. Kolegu su opkolili, pribili uz ogradu i udarali ga dok nisu videli krv. Opet postavljamo pitanje - dokle ovako? Dobro je poznato odakle dolaze pretnje i targetiranja, ko stoji iza instrukcija koje slede režimski tabloidi i ko crta metu na čelima univerzitetskih profesora i studenata u blokadi. Umesto da u skladu sa Ustavom bude simbol jedinstva naroda, predsednik targetira akademsku zajednicu - naveli su studenti Pravnog.

Studenti su još jednom poručili da žele vanredne parlamentarne izbore.

19:30: I niški studenti pozvali na hitno okupljanje

I niški studenti pozvali su na hitno okupljanje večeras u 20 časova ispred zgrade Osnovnog suda u Nišu, zbog prebijanja kolege iz Beograda.

„Nakon okupljanja, zajedno krećemo ka Pravnom fakultetu! Nećemo ćutati na nasilje! Prestanite da nas tučete! Vidimo se večeras. Solidarnost je naša snaga! Svi na ulice“, poručili su niški akademci.

 

19:20: Počelo okupljanje ispred Pravnog fakulteta

Studenti se polako okupljaju okupljaju ispred zgrade Pravnog fakulteta.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 11

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Kupovina glasova

Zoran Živković [02.06.2025.]




Video dana

Spas od vrućine

Anketa

Da li je blokada u više gradova istovremeno dobra ideja studenata?

Rezultati