Život

Direktno.rs

16. 12. 2025. 09:43 0

Pomozimo Jani slanjem 166 na 2407

Jana Marković iz Knjaževca je rođena 2018. godine kao zdrava i nasmejana devojčica. Njeno detinjstvo je isprva proticalo bezbrižno, sve do četvrte godine kada su iznenada počeli epileptični napadi. Nakon brojnih pregleda - CT, magnetne rezonance i EEG-a - otkrivena je cista iznad hipofize, uzrok njenih tegoba.

Operisana je u specijalizovanoj bolnici Liv Hospital u Turskoj, gde je cista uspešno uklonjena. Međutim, zbog dijagnoze epilepsije i genetske mutacije, Jana mora da prima tretmane matičnim ćelijama koji joj pomažu u oporavku i sprečavanju daljih komplikacija.

Nažalost, 2025. godine postavljena je i teška dijagnoza - karcinom. Nakon uklanjanja tumora, Jana mora da prima zračne terapije, takođe u Turskoj.

Lečenje je dugotrajno i izuzetno skupo. Pored terapija, neophodna su sredstva za redovne kontrole, banjska lečenja, putne troškove i smeštaj.

Pomozimo Jani da ima detinjstvo bez bola i neizvesnosti.

Svaka vaša pomoć, ma koliko mala, znači nadu, olakšanje i korak ka ozdravljenju.

Za Janu - za život.

Donacije se prikupljaju preko Fondacije - humanost bez granica.

Kako možete da pomognete:

Iz Srbije: pošaljite SMS sa brojem 166 na 2407 (Cena poruke je 200 dinara, PDV se ne naplaćuje, MTS, Yettel, A1 i Globaltel)

Iz Bosne i Hercegovine: pozovite broj 17126 (Cena poziva je 2KM, Mtel)

Uplate možete izvršiti putem dinarskog i deviznog računa, E-doniraj plaćanjem karticama ili preko PayPal platforme.

Pomozimo Jani!

SMS Srbija: 166 na 2407

Poziv BiH: 17126

Dinarski račun: 160-6000001695565-34

KM: 1610000299720020

Svrha doznake: 166

Devizni račun: 160-6000001695978-56

IBAN: RS35160600000169597856

SWIFT-BIC/DBDBRSBG

Skeniraj i doniraj: NBS IPS QR kod

Online donacije: E-doniraj, PayPal

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Abolicija

Zoran Živković [15.12.2025.]




Video dana

Nije fer

Anketa

Ko će biti novi trener Partizana?

Rezultati