Svet
26. 04. 2026. 19:02 0
Hezbolah optužio Izrael za kršenje primirja i odbacio izjave Netanjahua
Libanski pokret Hezbolah osudio je izjavu izraelskog premijera Benjamina Netanjahua da proiranski pokret ugrožava primirje svojim napadima.
Hezbolah tvrdi da zapravo Izrael krši primirje, navodi se u saopštenju tog pokreta na društvenim mrežama.
Taj pokret je dodao da će na svaki izraelski napad odgovoriti.
Netanjahu osudio je ranije danas akcije Hezbolaha u Libanu ocenjujući da taj pokret ugrožava primirje sa Izraelom.
- Treba da se shvati da Hezbolah efikasno krši primirje - rekao je Netanjahu u video snimku emitovanom na društvenim mrežama.
Netanjahu je rekao da je izraelska vojska uprkos primirju aktivna na jugu Libana protiv Hezbolaha i da su operacije vojske deo sporazuma postignutih sa Sjedinjenim Američkim Državama i Libanom.
Netanjahu je rekao da je 46 boraca Hezbolaha ubijeno poslednjih nedelja i dodao da će vojne akcije biti nastavljene.
Izraelski mediji su u subotu preneli da Hezbolah izvodi više napada dnevno na izraelske snage raspoređene u južnom Libanu, uprkos primirju.
Komentari 0
ostavi komentar