Svet

[ Izvor: Mediji ]

19. 09. 2025. 07:38 0

Makron najavio SANKCIJE Izraelu ako ne okonča rat u Gazi

Francuski predsednik Emanuel Makron optužio je Izrael da održava ''trajni rat'' u Pojasu Gaze i najavio debatu u Francuskoj o ekonomskim sankcijama Izraelu ukoliko ta zemlja ne okonča rat u Pojasu Gaze.

On je ocenio da Izrael nanosi štetu svom imidžu u svetu, uprkos dobroj reakciji na napad Hamasa na jug Izraela 7. oktobra 2023, prenosi francuski Kanal 12. Ponovio je da je glavni prioritet Francuske po tom pitanju oslobađanje talaca i poručio da Izrael "ima pravo da se brani".

- Izrael je imao toliko uspeha u Gazi. Sada je vreme za novu fazu - rekao je on.

Makron je naveo da Francuska želi da prizna državu Palestinu kako bi "izolovala Hamas" i pokrenula niz novih obaveza.

Na pitanje o mogućnosti da Izrael anektira delove okupirane Zapadne obale kao odgovor na priznanje, Makron je istakao da "Zapadna obala nema nikakve veze sa Hamasom" i da takve ideje nastoje da unište mogućnost dve države.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Španska kragna - srpska verzija

Zoran Živković [17.09.2025.]




Video dana

Zeka uživa u češkanju

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati