Svet

[ Izvor: Mediji ]

12. 07. 2025. 07:57 0

Planirate u Grčku ovih dana? BOLJE SAČEKAJTE

Meteorolozi u Grčkoj najavili su u mesečnoj prognozi za jul da su od 11. do 15. u mesecu mogući pljuskovi i oluje uglavnom u centralnim i severnim delovima zemlje.

Ako planirate da ovih dana krenete put Grčke, odložite putovanje, jer dolazi do pada temperature. Prema najnovijim vremenskim prognozama u Grčkoj, do subote temperatura neće prelaziti 33 stepena i osetiće se svežiji vazduh.

Kratki dašci hladnoće očekuju se do subote nakon visokih temperatura koje su se dogodile širom Grčke prethodnih dana. Što se tiče padavina, biće ih vrlo malo i lokalizovaće se u obliku nestabilnosti i oluja uglavnom u centralnom i severnom delu zemlje tokom nekoliko dana u mesecu. Tokom jula, temperatura će varirati iznad normalnih nivoa, dok će padavine biti ispod normale - najavili su grčki meteorolozi.

Meteorolog Jorgos Catrafilijas napominje da dva glavna prognostička centra (evropski ECMWF i američki GFS) upozoravaju na period produžene vrućine, koji bi do sredine sledeće nedelje mogao da se pretvori u toplotni talas povećanog intenziteta.

Dodaje i da je rizik od požara povećan zbog vrućih i suvih vetrova (fenov efekat).

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Savet

Zoran Živković [11.07.2025.]




Video dana

Uzletanje

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati