Svet

[ Izvor: Klix ]

03. 05. 2025. 17:52 0

Preživeli 36 sati u močvari prepunoj aligatora: Jedna stvar je držala zveri dalje od njih

Pet osoba je spašeno nakon što su 36 sati bili u močvari prepunoj aligatora u Amazonu. U močvari su se zadesili nakon prinudnog sletanja avionom.

Mali avion se 48 sati vodio kao nestalim. Jedan ribar je letelicu pronašao juče u bolivijskom delu Amazona. Direktor operativnog centra za hitne slučajeve departmana Beni, na severozapadu Bolivije, Vilson Avila je izjavio da su preživele tri žene, dete i 29-godišnji pilot Andres Velarde. Istakao je da su u "odličnom" stanju.

Potraga i spasavanje počeli su 1. maja, nakon što je avion nestao s radara u departmanu Beni. Pilot Velarde je bolivijskim medijima kazao da je tokom leta iz Bauresa, grada na severu zemlje, do Trinidada morao prinudno da sleti u blizini reke Itanomas zbog kvara na motoru. Prema njegovim rečima, letelica je iznenada počela da gubi visinu, a zatim ju je spustio u močvaru u blizini lagune.

On i putnici su se popeli na avion koji je, kako je naglasio, bio okružen aligatorima. Tvrdi da su aligatori došli na tri metra od njih. Smatra da je gorivo, koje je curilo iz aviona, držalo opasne životinje podalje. Osim toga, uverava da su videli anakondu. Dok su čekali da ih spasu, jeli su brašno od manioke, koje je ponela jedna od putnica.

- Nismo mogli da pijemo vodu i nismo mogli nigde druge da idemo zbog aligatora - rekao je Velarde.

Nakon što je ribar pronašao avion, poslat je helikopter kojim su preživeli prevezeni u bolnicu. Ruben Tore, direktor zdravstvene zaštite u departmanu Beni, naveo je da je bilo mnogo spekulacija o tome šta se dogodilo posle nestanka letelice, prenosi BBC.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prvomajski uranak

Zoran Živković [30.04.2025.]




Video dana

Roštilj majstor

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati