Svet

[ Izvor: Mediji ]

21. 02. 2025. 16:08 4

Trampov ultimatum Evropi: "Imamo tri nedelje, ako to ne učinimo..."

Sjedinjene Američke Države su zemljama Evropske unije dale tri nedelje da postignu dogovor o "predaji" Ukrajine, saopštio je danas finski poslanik u Evropskom parlamentu Mika Altola.

- SAD su nam dale tri nedelje da se dogovorimo o uslovima predaje Ukrajine. Ako to ne učinimo, SAD će se povući iz Evrope - napisao je Altola na svom nalogu na mreži X.

On je ocenio da je za američkog predsednika Donalda Trampa prioritet bezbednost Rusije, "i sada i u budućnosti".

- Imamo tri nedelje da odrastemo - napisao je Altola, inače poslanik u grupi Evropska partija naroda (EPP).

Prošle sedmice Tramp je iznenadio Evropljane dogovaranjem bilateralnih mirovnih pregovora sa Rusijom o okončanju rata u Ukrajini, bez uključivanja Ukrajine, što je uvećalo zabrinutost u EU da će njegov pristup okončanju sukoba koristiti Rusiji.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Uređivanje medija

Zoran Živković [19.02.2025.]




Video dana

Sve smo sredili, šefe!

Anketa

Da li ćete bojkotovati najveće trgovinske lance u Srbiji?

Rezultati