Kultura

Direktno.rs [ Izvor: Mediji ]

13. 05. 2025. 12:49 0

Sahranjen glumac Erol Kadić: Porodica i prijatelji u suzama

Glumac Erol Kadić, koji je preminuo 7. maja u 69. godini, ovog utorka je sahranjen na Bežanijskom groblju u Beogradu. Posmrtna povorka se uputila ka njegovom mezaru, gde će glumac, po muslimanskim običajima, biti položen u večni počinak.

Hodža je pred prisutnima pročitao molitvu i održao dženazu, a povorka muškaraca je zatim krenula ka mezaru. U skladu sa verskim pravilima, sve žene su u tom trenutku napustile kapelu, budući da tokom dženaze mogu prisustvovati samo muškarci.

Na groblje su pristigli brojni prijatelji, kolege i poštovaoci Erola Kadića.

Među prvima su stigli Svetozar Cvetković i Tihomir Stanić, a zatim i glumac Miodrag Miki Krstović, koji je u rukama nosio dve sveće. Glumica Sofija Juričan, koja je u ponedeljak održala potresan govor na komemoraciji u Ateljeu 212, došla je da izjavi saučešće Erolovoj supruzi i ćerki.

Na sahranu su došli i Svetislav Bule Goncić sa suprugom Gordanom, a Bule je simbolično poneo belu ružu. Erolova supruga Lena i ćerka Una sve vreme su stajale jedna pored druge, držeći se i kroz suze primale saučešća.

Podsetimo, komemoracija povodom smrti Erola Kadića održana je dan ranije u Ateljeu 212, čiji je bio stalni član. Oproštaju su prisustvovali brojni glumci i saradnici, među kojima Irfan i Pavle Mensur, Gorica Popović, Milica Mihajlović, Branka Šelić i mnogi drugi.

Erol Kadić iza sebe ostavlja bogatu umetničku karijeru i nezaboravnu trag u domaćem glumištu.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Teret uspeha

Zoran Živković [09.05.2025.]




Video dana

Čudan fenomen

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati