Svet

[ Izvor: Mediji ]

17. 02. 2025. 18:20 1

Picula u sredu u EP predstavlja nacrt izveštaja o napretku Srbije

Izvestilac Evropskog parlameta (EP) za Srbiju Tonino Picula predstaviće u sredu, 20. februara, nacrt izveštaja o napretku Srbije u evrointegracijama u 2023. i 2024 godini, saopšteno je iz Komiteta za spoljne poslove EP.

U nacrtu izveštaja se ističe da se, uprkos određenom napretku Srbija i dalje suočava sa značajnim izazovima, uključujući unapređenje unutrašnjeg političkog dijaloga, jačanje vladavine prava i reforme u borbi protiv korupcije, postizanje sveobuhvatnog sporazuma o normalizaciji sa Kosovom i potpuno usklađivanje sa spoljnom politikom EU.

Očekuje se da će se glasanje o izveštaju u Komitetu održati u aprilu, najavljeno je u saopštenju Komiteta.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Uređivanje medija

Zoran Živković [19.02.2025.]




Video dana

Sve smo sredili, šefe!

Anketa

Da li ćete bojkotovati najveće trgovinske lance u Srbiji?

Rezultati