Srbija
27. 09. 2025. 18:49 0
"Nećemo tolerisati kažnjavanje": Skup podrške studentima u NS
Novosađani u kampusu Univerziteta organizuju skup podrške svima koji su stali uz studentski bunt, a okupljen je veliki broj građana.
Veliki broj građana okupio se na skupu u kampusu Univerziteta u Novom Sadu.
Ovaj skup je organizovan kao podrška svim ljudima koji su u proteklih meseci, skoro 11, stali uz studentski bunt i bili njegov deo.
Ovo je protest za sve one koji su u njima učestvovali - za studente, prosvetne radnike, profesore i Novosađanke koje su kuvale za studente, IT zajednicu, vojne veterane, bajkere i zborove građana.
Protesti predstavljaju znak zahvalnosti i solidarnosti, a nastali su kao reakcija na povećanu policijsku represiju i brutalnost.
Poruka protesta je - građani neće tolislerisati kažnjavanje ljudi zbog slobodnog mišljenja i iskazane solidarnosti.
Nakon govora, građani su krenuli do Limanskog parka gde je pripremljen i performans kao podrška bajkerima.
Na zidinama Petrovaradinske tvrđave postavljen je, pa sklonjen, veliki transparent na engleskom jeziku "Slobodni studenti, slobodni izbori - Sad!".Na velikom crvenom platnu velikim belim slovima piše "Free Students, Free Elections - NOW!".
Transparent se video i sa druge obale Dunava.
Protest pored redara obezbeđuje i saobraćajna policija.
Komentari 0
ostavi komentar