Srbija
19. 09. 2025. 09:59 2
Napad na kuću poljoprivrednika: Fasada i kapija isprskane crvenom farbom (FOTO)
Noćas je u Staroj Pazovi napadnuta kuća poljoprivrednika Vlade Višića, člana Inicijative za opstanak poljoprivrede. Nepoznati napadači isprskali su fasadu i kapiju crvenom farbom, a zatim pobegli automobilom beogradskih tablica.
Noćas, oko 1 sat i 10 minuta posle ponoći, troje nepoznatih napadača izvršilo je napad na imovinu Vlade Višića, poljoprivrednika iz Stare Pazove i aktivnog člana Inicijative za opstanak poljoprivrede, javlja portal pazovacke.rs.
Fasada njegove kuće i ulazna kapija isprskane su crvenom farbom, nakon čega su napadači pobegli sivim automobilom marke Volkswagen Polo beogradskih tablica.
Višić je čuo buku i pokušao je da zaustavi napadače, ali su oni velikom brzinom pobegli. Na lice mesta ubrzo je stigla policija, o svemu je obavešten i javni tužilac, koji je konstatovao da je u pitanju krivično delo iz člana 212 Krivičnog zakonika - oštećenje i uništenje tuđe stvari. Sledi privatna tužba.
- Pre 15 minuta mi je gađana kuća sa farbom. Čekam policiju da dođe - istakao je Višić dva sata oko ponoći u zajedničkoj grupi na Viberu.
Meštani i njegove kolege poljoprivrednici tvrde da ovaj napad nije slučajan. Kako navode, reč je o nastavku političkog pritiska i zastrašivanja neistomišljenika, iza kojeg stoji lokalni režim u Staroj Pazovi.
- Na ovaj način šalju poruku svima koji se ne slažu s njima - ali nas ne mogu uplašiti - poručuju poljoprivrednici.
Podsećamo da se krajem jula u Staroj Pazovi dogodila slična situacija, kada su crvenom farbom bile isprskane prostorije Pokreta za zdravu Pazovu, automobil odbornika Pokreta Podunavlje, kuća jedne aktivistkinje i imovina još jednog poljoprivrednika. Ni tada počinioci nisu otkriveni.
Napad na Višića dogodio se nakon što su u utorak privedene njegove kolege, zbog navodnog incidenta na protestu ispred Pokrajinske vlade u Novom Sadu, kada je došlo do sukoba sa provokatorom Aleksandrom Šulcom. Njima je određen kućni pritvor od 90 dana, što je izazvalo ogorčenje i revolt u poljoprivrednoj zajednici.
- Prvo hapse naše kolege, sada napadaju naše kuće. Jasno je da režim pokušava da nas zastraši, da nas razjedini i oslabi. Ali nećemo se povući - nastavljamo borbu za opstanak poljoprivrede i dostojanstvo seljaka. I da podržavamo studente i mladost ove zemlje - poručuju iz Inicijative za opstanak poljoprivrede.
Komentari 2
ostavi komentar