Srbija

[ Izvor: Jugpress ]

01. 09. 2025. 16:27 6

Skandal u Vranju: "Jumko" i "Komrad" platili prevozniku za prevoz kontramitingaša

"Jumko" i JKP "Komrad" ugovorili su prevoz svojih radnika na relaciji Vranje - Vranjska Banja - Vranje sa Saobraćajnim preduzećem "Kavim Jedinstvo" i platili, saznaje Regionalna informativna agencija JUGpress iz dostavljenih ugovora.

Ugovorom je predviđeno i to je i realizovano da autobusi "Kavim Jedinstva" prevoze radnike ovih preduzeća u nedelju 31. avgusta na kontraprotest SNS u Vranjskoj Banji, piše JUGpress.

Ugovor "Jumka" i "Kavim Jedinstva" je pod brojem 2503 0066 "o prevozu i pružanju turističkih usluga" koji je koštao vranjsku tekstilnu fabriku 80.000 dinara, dok je "Komrad" oplatio 40.000 dinara shodno ugovoru broj 2503 0067.

Radnike "Jumka" prevozila su četiri autobusa "Kavim Jedinstva", a radnike "Komrada" dva autobusa istog prevoznika.

"Komrad" je javno preduzeće koje nema pravo da plaća usluge prevoznicima koji pružaju usluge političkim strankama, u ovom slučaju radi se o SNS, dok je "Jumko" fabrika u većinskom državnom vlasništvu za koju važi isti zakon kao i za javna preduzeća.

SNS se ne izjašnjava kao organizator kontraprotesta protiv blokada, već se "skriva" iz svoje NVO Centar za društvenu stabilnost!?

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 6

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Medijski topli zec

Zoran Živković [27.08.2025.]




Video dana

Nema spavanja

Anketa

Dokle mogu košarkaši Srbije na Evrobasketu?

Rezultati