Srbija
18. 07. 2025. 18:32 1
Dom zdravlja u Čačku saopštio: Evo kako će dežurati lekari zbog auto-puta Pakovraće - Požega
Hitna služba koja će biti zadužena za pružanje medicinske pomoći na nedavno otvorenoj, ali ne i u potpunosti završenoj deonici od Pakovraća do Požege radiće u tri smene u ambulanti u Parmencu, saopštio je danas Dom zdravlja u Čačku.
Kako je Insajder otkrio pre mesec dana, odnosno deset dana pre otvaranja deonice auto-puta od Pakovraća do Požege, ta deonica je svečano puštena u rad, iako radovi na njoj nisu bili gotovi.
A, prema istraživanju Insajdera, to je omogućila Uredba Vlade doneta na vikend sednici 21. juna ove godine. Zbog nezavršenog sistema automatskog nadzora i upravljanja u tunelu Munjino brdo, uredbom su uvedena neprekidna dežurstva vatrogasaca, policije, hitne pomoći, nadzora i upravljanja saobraćaja u tunelima i drugih službi, sve do funkcionalnog testiranja puta i završetka radova.
A, upravo su dežurstva Hitne pomoći, predviđena uredbom koja omogućava puštanje nedovršenih puteva u probni rad, nedavno skrenula veliku pažnju javnosti.
Ekipe Hitne pomoći će dežurati neprekidno, odnosno u tri smene u ambulanti u mestu Parmenac, koje se nalazi nadomak te deonice.
"Zbog bezbednosti putnika u toku letnje sezone uvedena treća smena u ambulanti Parmenac.
Zbog sve većeg broja netačnih informacija, neproverenih tumačenja i proizvoljnih zaključaka u javnosti, Dom zdravlja Čačak obaveštava građane da će, počev od 18. jula 2025. godine, medicinske ekipe dežurati i u trećoj smeni u ambulanti u Parmencu.
Ova odluka doneta je isključivo iz bezbednosnih razloga, kako bi se odgovorilo na povećane potrebe tokom letnjih meseci, kada je novoizgrađena saobraćajnica u blizini Parmenca najopterećenija.
Nažalost, svedoci smo sve učestalijih saobraćajnih nesreća sa teškim, pa i fatalnim ishodima, posebno u letnjem periodu. Uvođenjem treće smene želimo da obezbedimo bržu i efikasniju medicinsku intervenciju u slučaju saobraćajnih incidenata i time doprinesemo opštoj bezbednosti na putevima.
Dom zdravlja Čačak ostaje posvećen zaštiti zdravlja i života svih građana i nastaviće da preduzima sve mere u cilju blagovremene i kvalitetne zdravstvene zaštite", saopštava taj dom zdravlja.
Na ulasku u tunel, iz pravca Čačka danas su samo policijski službenici.
Zvanično nije saopšteno gde dežuraju ekipe vatrogasaca i nadzora, zatim Štrabaga, firme koja održava put, kao i ekipe zadužene za upravljanje tunelskim saobraćajem na deonici, računarskim mrežama i sistemima, što su takođe dežurstva definisana uredbom.
Prema uredbi su obavezna i dežurstva ekipa za upravljanje sistemom SCADA, praćenje video detekcije, telekomunikacija i signalnih instalacija. SCADA sistem za nadzor i praćenje podataka je, prema rečima direktora “Puteva Srbije”, Zorana Drobnjaka, kompanije koja je investitor radova, bio u potpunosti spreman i pre otvaranja nezavršene deonice.
Komentari 1
ostavi komentar