Srbija
17. 07. 2025. 19:42 0
Geografski fakultet reagovao na Terzićevu izjavu da se "fakulteti dele na teške, lake i na Geografski"
Dekanski kolegijum i nastavnici Geografskog fakulteta Univerziteta u Beogradu reagovali su na odgovor gradonačelnika Kraljeva Predraga Terzića novinaru N1 u kom je, između ostalog, naveo da se "fakulteti dele na teške i lake i na Geografski".
- Gradonačelnik Kraljeva u svom odgovoru novinaru, ničim izazvano i bez argumenata, dozvoljava sebi da spominje institiciju koja je do sada odškolovala više od 7.000 geografa i eksperata u oblasti prostornog planiranja, turizmologije, demografije i zaštite životne sredine, u negativnom kontekstu - navodi se u reagovanju Geografskog fakulteta.
U saopštenju se podseća da je reč o obrazovnoj instituciji staroj 132 godine koja, kako se ističe, zaista jeste specifičan fakultet i sa svojih šest odseka predstavlja univerzitet u malom.
- Iznošenje stavova koji omalovažavaju ovakvu instituciju od strane javnih funkcionera smatramo neprihvatljivim. Tradicija, sa jedne, ali i trenutna pozicija i saradnja sa brojim renomiranim institucijama u zemlji i inistranstvu, sa druge strane, nam ne dozvoljava da na ovakve izjave ne reagujemo - poručuje se u saopštenju.
Geografski fakultet stoga apeluje da se "malicioznost, zluradost i nepromišljenost izbace iz javnog diskursa, a ovakvi ispadi postave na mesto gde i pripadaju, na samu marginu".
Komentari 0
ostavi komentar