Srbija

[ Izvor: Nova.rs ]

12. 05. 2025. 15:55 12

Studenti poručili Vučiću da nije poželjan u Nišu: Spremaju se akcije (FOTO)

Nakon najava da će Vučić održati skup u najvećem gradu na jugu Srbije, studenti u blokadi u Nišu uputili su zahtev da "hitno bude otkazan" skup vlasti koji je najavljen od 16. do 18. maja i poručuili predsedniku Srbije da tada ne dolazi u ovaj grad jer "nije poželjan", već da umesto ovakve "provokacije" raspiše slobodne izbore.

- Mi, studenti Univerziteta u Nišu, izražavamo odlučno protivljenje najavljenom mitingu vlasti koji treba da se održi od 16. do 18. maja u našem gradu. Organizovanjem ovakvog skupa režim ponovo ponižava građanke i građane Niša, ignorišući njihovo nezadovoljstvo koje mesecima unazad zajedno sa studentima iskazuju na ulicama. Ovo nije proslava - ovo je provokacija. Zbog toga zahtevamo hitno otkazivanje tog političkog "spektakla" - navodi se u saopštenju.

Osim toga, samoorganizovana neformalna grupa niških studenata u blokadi, najavila je izlazak na ulicu 17. maja uz misterioznu objavu na Insagramu.

- Spremni za 17.05? Istina izlazi na ulicu - stoji u objavi na Instagramu.

Kako Nova nezvanično saznaje, uveliko se priprema odgovor opozicije i studenata, ukoliko u Nišu zaista bude bilo Vučićevog skupa. Tako će istog dana biti organizovane akcije, ali se detalji kriju od javnosti. Kako bilo, jedno je sigurno, atmosfera će na ulicama Niša narednih dana biti uzavrela.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 12

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Teret uspeha

Zoran Živković [09.05.2025.]




Video dana

Pazi gde staješ

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati