Srbija

Direktno.rs

21. 03. 2025. 22:15 4

Zbog narodnog bunta u Nišu: Iz policije poručili koje će korake da preduzmu

Ministarstvo unutrašnjih poslova oglasilo se povodom večerašnjih dešavanja u Nišu i iskazivanja nezadovoljstva građana tokom događaja koji je organizovala Srpska napredna stranka.

- Večeras je u Nišu došlo do drastičnog narušavanja javnog reda i mira, a u nasilju koje su načinila lica koja podržavaju proteste studenata blokadera i opozicionih stranaka, povređeno je više desetina lica, među kojima Danijela Krstić i Tamara Milić koje su pogođene kamenicama, a napadnut je i gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović - saopštio je MUP.

U saopštenju se navodi i da će policija će, u skladu sa zakonom, reagovati i privesti sva lica odgovorna za narušavanje javnog reda i mira.

Podsetimo, u Nišu su danas trebala da se održe dva događaja - skup Srpske napredne stranke u Oficirskom domu, na kojem je bio najavljen dolazak Ane Brnabić, Miloša Vučevića, Darka Glišića i drugih visokih funkcionera ove partije, dok su u blizini građani Niša organizovali zbor.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Beograd,15.mart, 19:11h

Zoran Živković [20.03.2025.]




Video dana

Nesvakidašnji pogodak

Anketa

Da li je na velikom protestu u Beogradu upotrebljen zvučni top?

Rezultati