Srbija
12. 02. 2025. 15:00 0
"Da se država konačno PREPORODI": Studenti jasni za Direktno - šta za njih znači Sretenje u Kragujevcu (VIDEO)
Studenti iz Beograda i Novog Sada u utorak ujutru su krenuli pešaka ka Kragujevcu, gde će u subotu, na Sretenje, biti održan veliki protest. Za Direktno.rs ističu da je to prilika za preporod srpskog društva.
Studenti su posle pešačenja u utorak noć proveli u Sopotu, da bi ove srede dalje nastavili put. Nešto posle podneva su stigli u Mladenovac, gde su napravili pauzu, kako bi se zagrejali i okrepili, što će im biti od neprocenljive važnosti za dalji put ka Kragujevcu.
Prema planu, u petak bi trebalo da stignu u Kragujevac, gde će dan kasnije biti održan veliki protest. A studenti za Direktno.rs govore šta za njih znači Sretenje 2025. godine u Kragujevcu.
- Znači - studenti su u pravu i idemo do kraja, dok se ne ispune zahtevi. To je za nas Sretenje '25. u Kragujevcu - rekao je za naš portal jedan student.
Drugi je, pak, bio nešto opširniji, pa je poslao poruku koja gađa u metu.
- Pošto je to Dan državnosti, ja bih rekao da je to ideja preporoda države, da se država konačno preporodi i da zaista radi kako treba, ali i da zaista liči na državu, a ne na ovo što je sada.
Kragujevac je bio mesto gde je 1835. godine donet prvi Ustav, gde je postavljen temelj moderne Srbije. A na pitanje da li bi sada, 2025. godine, u istom mestu trebalo da bude udaren temelj države koja će poštovati Ustav, student kaže:
- Nadamo se. Tome težimo.
Inače, studenti su posle kraće pauze nastavili dalji put, pešače dalje ka Aranđelovcu, gde će prespavati u hali Sportsko-rekreativnog centra Šumadija.
Komentari 0
ostavi komentar