Hronika
20. 02. 2026. 10:01 0
Određen pritvor osumnjičenom za paljenje auta Baki Prasetu
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu doneo je u četvrtak rešenje kojim je okrivljenom Z. R. određen pritvor u trajanju do 30 dana, navodi se u saopštenju tog suda.
- Pritvor je prema okrivljenom Z. R. određen iz zakonskih razloga propisanih odredbom člana 211 stav 1 tačka 2 i 3 Zakonika o krivičnom postupku, odnosno usled postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da će ometati postupak uticanjem na svedoke, kao i budući da postoje osobite okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo - saopštili su.
Kako dodaju, Z. R. se na teret stavlja krivično delo iznuda u pokušaju iz člana 214 stav 3 u vezi stava 1 u vezi člana 30 Krivičnog zakonika, u sticaju sa krivičnim delom izazivanje opšte opasnosti iz člana 278 stav 1 Krivičnog zakonika.
Protiv ovog rešenja dozvoljena je žalba krivičnom vanpretresnom veću Višeg suda u Beogradu u roku od tri dana od prijema rešenja.
Podsetimo, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije PU za grad Beograd, Uprave kriminalističke policije u sedištu i Bezbednosno-informativne agencije, u koordinaciji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, pronašli su i uhapsili su 17. februara Z. R. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela iznuda u pokušaju i izazivanje opšte opasnosti.
On se sumnjiči da je dan ranije, u 3.26 časova u Beogradu, u Hercegovačkoj ulici namerno izazvao požar na vozilu marke "mercedes G 800 brabus" vlasnika Bogdana Ilića, poznatijeg kao Baka Prase.
Komentari 0
ostavi komentar