Hronika

Direktno.rs

19. 06. 2023. 06:31 9

Zašto "kralj kriptovaluta" nije uhapšen u Srbiji, iako je bio na poternici?

Do Kvon, "kralj kriptrovaluta" i donedavno među najtraženijim beguncima u svetu, prošle godine, dok se skrivao od pravosuđa Južne Koreje i SAD, koje ga terete za prevaru od čak 40 milijardi dolara, u Beogradu se sastao sa Milojkom Spajićem, liderom Pokreta "Evropa sad", a srpske vlasti nisu ga uhapsile po "crvenoj" poternici!

Informaciju da su se u Beogradu sastali Do Kvon i lider pobednika prošlonedeljnih parlamentarlnih izbora u Crnoj Gori, javnosti je otkrio upravo Spajić. Naime, pred izbore, u emisiji "Načisto", na Televiziji "Vijesti", rekao da "kralja kriptovaluta" poznaje godinama, poslovao je sa njim, kao i da su se krajem prošle godine sreli u Beogradu: Spajić je, međutim, naveo da nije znao da je on na poternici.

Ove reči lidera PES-a samo su potvrdile nezvanične informacije da je "kralj kriptovaluta", tokom skrivanja od vlasti domovine i SAD, boravio u Beogradu. Mediji su ranije pisali da je Kvon navodno boravio u luksuznom stanu u naselju Dedinje, vrednom dva miliona evra, koji je kupio njegov saučesnik, komercijalni direktor njegove firme Han Čang-Džun. Posle hapšenja Do Kvona i Hana u Crnoj Gori 23. marta, srpsko Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal je taj stan zaplenilo. Objavljivane su i informacije da je Kvom čak, na svoje ime, osnovao firmu u Beogradu.
A reči pobednika izbora u Crnoj Gori da se se videli u Beogradu, samo potvrđuju fizičko prisustvo Južnokoreanca u prestonici Srbije, i to u vreme kada je za njim bila raspisana "crvena" Interpolova poternica. Ta poternica znači da sve države članice Interpola imaju obavezu da ga, ukoliko je na njihovoj teritoriji, uhapse. Pitanje je, međutim, zašto vlasti Srbije to nisu uradile, i kako je Do Kvon, uprkos lampici za uzbunu kada se ukuca njegovo ime u sistemu prilikom ulaska i izlaska iz zemlje, ušao i napustio Srbiju. Posebno ako se zna da nije putovao sa falsifikovanim pasošem.
Ali građane ti propusti u sistemu i ne treba da čude, ako se zna da su vlasti Srbija svojevremeno dala državljanstvo bivšoj premijerki Tajlanda Jingluk Šinavatri, koja je u svojoj zemlji osuđena na pet godina zatvora, ili da su bežeći od zakona domovina, ovde utočište našli Svetozar Marović i Bugarin Cvetan Vasilev, pre nego što je njegovo ime "skinuto" sa Interpolove poternice. Po onoj narodnoj "para vrti gde burgija neće", a mi, siromasi, da budemo srećni što smo rođeni ovde, jer da nam treba takvo gostoprimstvo, ne bismo imali čime da ga platimo!

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 9

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Srbija u dve kolone

Zoran Živković [22.01.2025.]




Video dana

A šta ćete tamo da radite?

Anketa

Da li ćete kupiti akcije NIS-a?

Rezultati